בוררות

-

בישראל ישנה מערכת גדולה של בתי דין רבניים כאשר לצידם יש גם בתי דין רבניים פרטיים. אלו דנים בכל סכסוך אזרחי כאשר הם משרתים בעיקר בחוגים ובקהילות איתם הם מזוהים.

בתי דין אלו מכונים ברוב המקרים – בד”צ. כלומר – בית דין צדק.

גם שם חשוב שהתובע וגם הנתבע ייעזרו בשירותי ייצוג מקצועיים על מנת למקסם את ההליך לטובתם.

מה היתרון של בתי הדין הרבניים באופן כללי?

בית הדין הרבני נועד לתת מענה תוך שהוא כפוף להלכה היהודית. הוא יפסוק על פי ההלכה יחד עם התחשבות בדיני המשפט העברי. הוא מתנהל בצורה שונה לחלוטין מבית המשפט. בית הדין רשאי להתיר נישואין, לאפשר מתן גט בגירושין לצד סמכויות נוספות נרחבות בתחומים הללו. הדיין בבית הדין יכול לפעול לחקר האמת ולדון באקטיביות רבה יותר מכל שופט בבית המשפט. בבית הדין אין מושג כזה של ”סופיות הדיון”. תמיד יש מקום לדון ולחזור לבדוק את האמת שבפסק הדין שניתן.

היתרון בבתי דין פרטיים

בתי הדין הפרטיים כפופים אף הם כמובן לחוקי התורה, הם פועלים כמובן על פי ההלכה והם בקיאים גם בדין העברי ופועלים על פיו. ההבדל הוא בכך שבתי הדין הפרטיים הינם מוגדרים יותר מבחינה מגזרית כאשר הם עשויים להיות קהילתיים, שכונתיים וכדומה. בכך ניתן מענה מדויק וממוקד יותר בהתאם לניואנסים השונים שמרכיבים את ההנהגות השונות שמאפיינות כל קהילה. הפנייה אל בית דין כזה עשוי לחסוך זמן, כסף ואף למזער את היקף המחלוקת בין הצדדים.

ייצוג עורך דין בבתי הדין הפרטיים

גם אם זה נשמע אולי יותר ביתי ואינטימי, עדיין מדובר בדין תורה הנערך בין הצדדים ועל כן חשוב בהחלט להקפיד על ייצוג מקצועי של עורך דין או טוען רבני. ככל שיהיה ייצוג הולם יותר כך הסיכויים להגיע למיצוי הזכויות יהיה גבוה יותר.

עומדים לפני דיון בבית דין רבני פרטי?

אל תוותרו על הליווי המקצועי שלנו. אנחנו מבטיחים לכם שירות מקצועי ויעיל במיוחד תוך הקפדה על יחס אישי, שירות עם רגישות והמון לב. כי בסיטואציות מהסוג הזה אתם צריכים את התחושה הנוחה והבטוחה, המכילה והמכבדת. אצלינו אתם מקבלים את כל אלו ובגדול.

בודק...