גירושין בהסכמה והליך גישור

המשרד מחויב לקיומו של הליך גישור מקצועי, יעיל, הוגן ואיכותי בהליך עריכת הסכם גישור בין המגשרת לבין המגושרים הקובע את מתווה הגישור. בנוסף, מייצג המשרד את לקוחותיו בתחומי תביעות רכושיות ומוניטין, בהם תביעות בגין מוניטין והפרשי כושר השתכרות, תביעות לאיזון משאבים, פירוק שיתוף בדירות ונכסים ופירוק חברות.
הליך גירושין בדרך כלל נתפס בתודעה כהליך רווי אמוציות כאשר כל צד רוצה להוכיח למשנהו כי ידו על העליונה בכל תחומי ההליך למן הגירושין עצמם עובר דרך סוגיית חלוקת הרכוש המשותף כאשר כל אחד מהצדדים מנסה לייחס ולנכס אליו חלק גדול יותר ברכוש המשותף וכלה בשאר העניינים הכרוכים בהליך הגירושין כסוגיות משמורת הקטינים ומזונותיהם. ברוב אם לא בכל המקרים, מהליך גירושין כזה יוצאים הצדדים כשהם חבולים נפשית וכלכלית ולעתים מושכים אחריהם את הילדים כמגן אנושי במלחמת האינטרסים, האגו וההצלחה המדומה.
ואולם יש לזכור כל הזמן, שישנה אלטרנטיבה מצוינת שמהווה קיצור דרך משמעותי לבני זוג בהליכי גירושין ודרך זו נקראת הליך גירושין בהסכמה.

אז מהו הליך גירושין בהסכמה?

נתחיל בכך שבני הזוג צריכים להגיע להסכמה על עצם עניין הגירושין כלומר בני הזוג הגיעו למסקנה כי המצב הכי טוב בשבילם הוא אם ייפרדו זה מזה בהליך גירושין מוסכם בהקדם האפשרי כאשר אף אחד מהצדדים לא חושב כי עדיין ניתן להמשיך בחיים משותפים תחת קורת גג אחת.

מכאן צריכים בני הזוג להגיע למכלול הסכמות בעניינים הכרוכים בגירושין, זאת אומרת כדי שההליך ייחשב כהליך גירושין בהסכמה יש צורך בהסכם גירושין המכיל את הסכמות בני הזוג בכל הנושאים הבאים:

 • נושא הגירושין – סעיף בהסכם המאשר את הסכמת הצדדים להתגרש, להופיע לדיון בזמנים שיקבע בית הדין הרבני לצורך אישור הסכם הגירושין וסידור הגט ולעשות כל פעולה שתתבקש ע"י בית הדין הרבני לצורך סידור גט בין בני הזוג.
 • חלוקת הרכוש המשותף – סעיף בהסכם המסדיר את חלוקת כלל הרכוש המשותף לבני הזוג נדל"ן, מטלטלין, חסכונות, חובות, זכויות פנסיוניות ועוד…
 • משמורת – סעיף בעניין הסכמת הצדדים בנושא משמורת הקטינים, מי הוא ההורה המשמורן, אולי משמורת משותפת, הסדרי הראיה (זמני הורות) להורה שאינו משמורן, חלוקת זמני ההורות בשבתות וימים טובים באופן המוסכם על בני הזוג.
 • מזונות הקטינים – סעיף מפורט בהסכם אודות הסכמת הצדדים בגובה תשלום מזונות הקטינים, פירוט השתתפות במדור הקטינים, מה כוללים תשלומי המזונות, חוגים, קייטנות, הוצאות רפואיות חריגות ועוד…
 • כתובה – סעיף בהסכם המכיל את הצהרת האישה כי היא מוותרת על תשלום כתובתה עיקר ותוספת כי כאשר בני זוג מגיעים להחלטה להתגרש בהליך גירושין בהסכמה, לרוב האישה מוחלת את כתובתה בהסכם הגירושין כדי לזרז את הליך הגירושין.
 • היעדר תביעות – סעיף בעניין הצהרת הצדדים כי אין למי מהם תביעות נוספות חוץ מהמפורט בהסכם הגירושין וכי כל תביעה שתקום בהמשך אחר אישור הסכם הגירושין דינה להידחות על הסף.
  כמובן שההסבר לעיל הנו הסבר להסכם גירושין פשוט, אך צריך לזכור כי הסכם גירושין לפעמים הוא העסקה בסכומים הכי גבוהים שבני זוג יעשו בחייהם ולכן צריך שימת לב לפרטים הקטנים שכל סעיפי ההסכם יהיו ברורים ומבוארים, כי אחרת הדרך עדיין פתוחה לתביעות נוספות לפרשנות ההסכם, או בכל נושא שלא נלקח בחשבון בזמן עריכת הסכם הגירושין.
 • אישור ההסכם – אחר עריכת ההסכם וחתימתו תצטרכו לאשר את ההסכם בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה כדי לתת לו תוקף של פסק דין וכאילו ההחלטות שבהסכם ניתנו ע"י הרכב בית הדין הרבני או ע"י שופט ביהמ"ש לענייני משפחה ובזאת סיימתם את חלק ההסכמה לגירושין, כל שנותר הוא להגיע לבית הדין אחר הגשת בקשה משותפת לאישור ההסכם ובקשת גירושין בהסכמה, להתגרש בהרגשה טובה, ללא משקעים וללא הוצאות מיותרות.

יתרונות הליך גירושין בהסכמה

יתרונות רבים יש לבוחרים להתגרש בהליך גירושין בהסכמה על פני ניהול הליך גירושין בדרך של תביעות והחלטות שיפוטיות ונפרט כמה מהעיקריים שבהם להלן:

 • יתרון כלכלי – עלות הליך גירושין בהסכמה הוא מזערי ביחס לחברו הליך תביעת הגירושין בעוד שבהליך משפטי מלא כל המשאבים שנצברו ע"י בני הזוג במשך חייהם המשותפים מתפזרים לכל עבר בצורה של תשלומי אגרות שונות, שכר טרחה לעורכי דין, שכירת חוקרים פרטיים וכד' כך שבסופו של תהליך הצדדים נשארים עם חור ענק בכיס, לעומת זאת בהליך גירושין בהסכמה כאמור ההוצאות מזעריות כך שאם בני הזוג כבר מגיעים עם הסכמות מראש וכל שנותר הוא להעלות את ההסכמות על הכתב בעריכה מקצועית ע"י מגשר מוסמך אז עלות ההליך יכולה להגיע אולי לעשירית מסך ההוצאות שהיו מוציאים בני הזוג בניהול הליך משפטי מלא, לא הגעתם להסכמות? עדיין לא מאוחר, אפשר לקבל פגישות גישור גירושין בהם המגשר ינתב אותכם להסכמות ועדיין בעלות שלא תמוטט אתכם כלכלית וגם תישארו ביחסים טובים אחר הליך הגירושין.
 • יתרון הזמן – כאשר מנהלים תיק גירושין בדרך של תביעות אך אחד לא יכול לנבא כמה זמן יימשך ההליך יש תיקי גירושין נורמליים (בלי בריחה לחו"ל וכד') שממתינים להכרעות מספר רב של שנים, לעומת זאת אם בחרתם בהליך גירושין בהסכמה וכבר הגעתם למכלול ההסכמות המפורטות לעיל הרי שבדרך כלל הליך כזה מסתיים עד חודש מיום פתיחת התיק ולפעמים גם בתוך שבועיים הכל תלוי כמובן ביומן בית הדין שבסמכותו המקומית לדון בעניינכם.
 • ההרגשה הכללית – בעוד שבהליך גירושין מלא לא פעם יש צורך בהצגת הדברים האישיים של בני הזוג מטענות שונות מחדר המיטות ועד חשיפת מקרי בגידה לא נעימים בהליך גירושין בהסכמה אף אחד לא שופט את בני הזוג, אין צורך בטענות והצגת ראיות, כך שבעצם מי שפוסק את פסק הדין בכל העניינים הם בני הזוג בלבד כשהם יודעים מראש את תוצאות פסק הדין בעניין הגירושין וכן בעניינים הכרוכים בגירושין.

עכשיו כשאתם יודעים את כל זה, אני בטוח שתנסו להגיע להסכמות בעניינים הכרוכים בגירושין וכן בגירושין עצמם כדי לממש את זכותכם להתגרש בהליך גירושין בהסכמה.

לא הגעתם להסכמה? הגעתם להסכמה ואתם צריכים ניסוח הסכם גירושין מקצועי שלא ישאיר פינות פתוחות לדיון?

שתפו:

צרו קשר

השאירו פרטים וניצור קשר בהקדם: